Teeme Ära maskitalgutel valmistati kokku 7336 maski

Eile lõppenud Teeme Ära üle-eestilise maskitalgute algatuse „Teeme Eesti viirusest puhtaks!“ raames toimus kodune maskitegu 351 paigas ning kokku valmistati 7336 riidemaski. Kõige rohkem maske õmmeldi Harjumaal, Tartumaal ja Pärnumaal. Lisaks toimus maskitegu mitmes paigas väljaspool Eestit: Saksamaal, Prantsusmaal ja Luksemburgis. Täna, mil üle Eesti avatakse taas suured kaubanduskeskused, on meil kõigil põhjust uuesti meelde tuletada ohutusnõudeid ja kanda ka maski.

Loe lisaks

Teeme Ära maskitalgutel on valminud üle 6000 maski, kodune maskitegu jätkub 10. maini

Täna kulmineerus Teeme Ära üle-eestiline maskitalgute algatus „Teeme Eesti viirusest puhtaks!“, mille eesmärk on innustada kõiki eestimaalasi valmistama ja kandma riidemaske. Tänase seisuga toimus kodune maskitegu 281 paigas üle Eesti ning kokku on praeguseks valmistatud 6012 maski. Maskitalgud
jätkuvad ka järgmisel nädalal ning kõik inimesed on oodatud maske valmistama ja kandma. Oma maskitegusid saab talguveebi märkida veel kuni 10. maini.
Loe lisaks

Laupäeval kulmineerub Teeme Ära üle-eestiline maskitalgute algatus, maskiteo FB-live algab kl 12.00

Laupäeval, 2. mail kulmineerub Teeme Ära talgupäeva meeskonna üle-eestiline maskitalgute algatus „Teeme Eesti viirusest puhtaks!“, mis kutsub üles kõiki eestimaalasi valmistama ja kandma riidemaske. Eriolukorra piirangute leevendamise ajal on see koos teiste ennetusmeetmetega tõhusaim viis, kuidas saame igaüks kaasa aidata koroonaviiruse täiendava leviku peatamisele ning tavapärase elukorralduse taastumisele. Teeme Ära kodulehel on praeguseks kirjas juba suur hulk maskitegusid ja maske, kuid iga soovija saab oma maskiteo kirja panna kuni 10. maini. Homset maskiteo otseülekannet ja muud melu saab jälgida talguveebis teemeara.ee ja sotsiaalmeedias alates kl 12.00.


Loe lisaks

TTJA: millisest materjalist valmistada isetehtud mask

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) testis sel nädalal koostöös Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) ja Eesti Keskkonnauuringute Keskuse (EKUK) ekspertidega erinevate materjalide kaitsevõimet ja õhuläbilaskvust.
Loe lisaks